آیا می دانید کاربرد شبکه های وایر لس بیشتر در کجا ها می باشد ما می خواهیم توضیحاتی در این خصوص به شما ارائه دهیم که بررسی شما را کاملتر خواهد کرد

کاربرد های شبکه های وایرلس

شبکه های وایرلس بصورت جداگانه و یا ترکیب با شبکه کابلی دارای موارد استفاده زیادی می باشند. این شرکت تعدادی از این موارد را شرح داده است و موارد بی شمار دیگری نیز می باشند که مجموعه ها به فراخور نیاز می توانند از شکلی از آن بهره گیری کنند.

  

هتل: امروزه اینترنت به مانند موبایل به ابزاری تبدیل شده است که همگان علاقه دارند در هر مکانی به آن دسترسی داشته باشند. هتل ها نیز برای ارایه خدمات بهتر به مسافران با ارایه اینترنت رایگان در اتاق ها، لابی، کافی شاپ، رستوران و محوطه باز راحتی و امکانات بیشتری برای آنان فراهم نموده و مشتریان بیشتری را جذب می نمایند و یا با فروش آن می توانند علاوه بر ارزش افزوده برای هتل درآمد زایی نیز داشته باشند.

  

دانشگاه: استفاده از اینترنت برای تحقیق و پژوهش لازمه کار دانشجویان و اساتید می باشد. همچنین دسترسی به منابع و سرور های موجود در شبکه مورد نیاز کارمندان، اساتید و دانشجویان می باشد. بسیاری از اساتید و دانشجویان مایل می باشند در کلاس ها، محوطه دانشگاه و خوابگاه ها با لپ تاپ و آی پد و موبایل به اینترنت و شبکه متصل شده و کار خود را انجام دهند که راه حل آن استفاده از شبکه وایرلس در محوطه دانشگاه می باشد.

  

فرودگاه: استفاده شبکه وایرلس در فرودگاه ها برای مسافرانی است که در سالن فرودگاه منتظر نوبت پرواز می باشند در حین مدت انتظار که در برخی مواقع طولانی نیز می گردد ممکن است نیاز به چک کردن ایمیل ها، انجام کارهای شخصی و امور دیگر پیدا کنند. همچنین پرسنل فرودگاه در حین حرکت از دستگاه هایی استفاده می کنند که نیاز به اتصال به شبکه مرکزی را دارد.

 

شرکت ها: با گسترش روز افزون استفاده از رایانه در سازمان ها و شرکت ها، استفاده از شبکه به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.در برخی اماکن امکان استفاده از سیستم کابلی بدلیل اجاره ای بودن محل و یا مجاز نبودن به نصب داکت و ادوات امکان پذیر نمی باشد. همچنین مدیران و مهمانان ممکن است علاقه به استفاده از نوت بوک شخصی خود داشته باشند. در چنین مواردی استفاده از شبکه وایرلس بهترین گزینه می باشد.

 

  معادن: معادن عموما در عمق زیادی از زمین می باشند و پس از رسیدن به کف معدن، تونل های طولانی در آن گسترده می شود. به علت فاصله زیاد و ناپایداری و تغییر پذیری دیوار ها استفاده از کابل سخت و دشوار می باشد. برای ارتباط دستگاه هایی که نیاز به اتصال به شبکه دارند، مشاهده دوربین های مدار بسته و استفاده مهندسین و کارکنان از اینترنت در داخل معدن می توان از راه کار وایرلس بهره جست.

 

کارخانجات: عموما کارخانجات دارای محوطه وسیعی می باشد که شامل محوطه باز، ساختمان های اداری و سالن های تولید می شود. برای استفاده کارمندان از شبکه که ممکن است در نقطه دوری تنها یک شخص باشد، اتصال دستگاه هایی که توسط پرسنل حمل می گردند و در حرکت هستند و مکانهایی که به علت بعد مسافت و یا دشواری مسیر ارتباط از طریق کابل دیتا امکان پذیر نمی باشد از شبکه های وایرلس استفاده می گردد.

 

بیمارستان ها: در بیمارستان ها پزشکان و متخصصین نیاز به استفاده از اینترنت با کامپیوتر شخصی خود دارند. تجهیزات آموزشی و تصویری از طریق شبکه به سرور مربوطه متصل می شود و برخی تجهیزات پزشکی و کنترلی نیز نیاز به اتصال به شبکه دارند. لذا برپایی شبکه وایرلس میتواند تمامی این نیاز ها را پوشش دهد.

 

انبار ها: با گسترش تکنولوژی برای کنترل موجودی انبارها از نرم افزار های انبارداری که بر روی سرور نصب می شود استفاده می گردد و تجهیزاتی که در دست انبار گردانان در حال تردد بین ردیف کالاها می باشند. برای اتصال این تجهیزات به سرور مرکزی از تکنولوژی WiFi استفاده می شود.

 

سالن های اجتماع: در این سالن ها مدعوین و حضار از طریق نوت بوک شخصی خود مطالبی را ممکن است بخواهند به حضار نمایش دهند و همچنین از تجهیزات صوتی و تصویری استفاده گردد که در پایان جلسه جمع آوری می گردد. همچنین حضار ممکن است نیاز به استفاده از اینترنت در طول جلسه داشته باشند. این ارتباطات با کمک وایرلس به بهترین شکل ممکن انجام می پذیرد.

 

 

بنادر و ایستگاه های راه آهن: در این مکان ها کارکنان در حال حرکت برای کنترل تردد مسافر و بار از تجهیزاتی استفاده می کنند که از تکنولوژی شبکه بی سیم استفاده می برند.

 

پارک ها،مراکز تفریحی و اماکن باستانی: افرادی که برای سپری کردن اوقات فراغت و تفریح به مراکز تفریحی مراجعه می کنند گاها نیاز به چک کردن ایمیل و یا مطالعه صفحات اینترنت پیدا می کنند که در صورت وجود اینترنت Wifi در مجموعه به راحتی با کمک موبایل و رایانه شخصی قابل حمل از آن استفاده می کنند.

 

دوربین مدار بسته: در مجموعه هایی که دارای وسعت زیادی می باشند و یا دوربین ها در مکانهایی نصب شده اند که امکان کابل کشی وجود ندارد، از دوربین های IP Camera که قابلیت ارسال تصاویر بصورت بی سیم را دارند استفاده می شود.

 

 موارد متعدد دیگری نیز برای استفاده از شبکه های وایرلس قابل ذکر است که هر مجموعه با توجه به ساختار شبکه خود می تواند از آن بهره گیری کند.

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خواندن 3053 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مودم های وایرلس خانگی
واحد محتوا

واحد محتوا واحدی است که محتوای موردنیاز سایت را تهیه می کند و نسبت به ویرایش و برودکست ان اقدام می نماید

موارد مرتبط

بالا